0,00 € s DPH

     Bishofit v Poltave ( mesto na severovýchode  Ukrajiny ) bol prvýkrát vyťažený zhruba pred dvadsiatimi rokmi .Bol objavený náhodou, Zemní vŕtači po kontakte s vyťaženou kvapalinou pocítili jej priaznivé účinky na kĺby, zmiernenie alebo i odstránenie pocitu únavy po námahe. Tieto účinky pritahli pozornosť vedcov a lekárov.

Ponad 15 rokov vedci   z Dnepropetrovska, Záporožia, Odesy a Poltavy (členovia Lekárskej Akadémie doktori vied, profesori G.W.Dziak, W.I.Mamčur, A.M. Zorin, V.O.Golovkin ) skúmali zloženie a účinok bishofitu na priebeh rôznych ochorení a patologické stavy.

 Po sérii experimentálnych a klinických testov sa podarilo určiť biologické a biochemické podmienky účinku bishofitu na priebeh mnohých chorôb, jeho viacsmerový, profilaktický a liečebný efekt. Počiatočné  odporúčania, týkajúce sa jeho použitia len ako protizápalového prostriedku pri chorobách imunitného systému boli postupne rozšírené na ďalších ponad 50 iných možností použitia. Ako vedci, tak aj lekári získali pozitívne výsledky pri využití bishofitu v reumatológii, kardiológii, gastrológii, otolarygológii, traumatológii, stomatológii, derma-tológii, endokrynológii, kozmetike, ako aj v liečení chorôb z ožiarenia u  osôb, likvidujúcich dôsledky havárie v Černobyle.

Laboratórne výskumy ako aj klinické testy potvrdili, jeho výrazné protizápalové a spazmolitické účinky, vplýva na procesy lokálnej imunity cez stimuláciu aktivity fagocytov ( bunky v krvi, zodpovedné za pohlcovanie cudzoro-dých látok ), môže taktiež brzdiť rozvoj patogénnej flóry, plesní a žalúdočných baktérií.

Najprv bol bishofit využívaný v komplexnej liečbe zápalno - distrofických ochorení pohybového aparátu ako aj periférnej nervovej sústavy v podobe vaňových kúpeľov, obkladov a masáží. V poltavských klinikách bola skúmaná a dokázaná účelnosť použitia bishofitu pri angiopatii a chorobách žlčových ciest.

Vďaka svojemu zloženiu a účinkom môže zastupovať horčíkové, jódové a brómové soli, tradične využívané vo fyzioterapii a balneológii. Unikátne zloženie, pôsobenie a biologické vlastnosti bishofitu ho predurčujú na použitie v kozmetických preparátoch. Okrem protizápalových účinkov má taktiež výrazné tonizujúce, regeneračné a výživové účinky, blahodárne pre pokožku a nechty.

Odporúčaný je aj v oblasti športu a fitnes, odstraňuje únavu svalstva. Zmierňuje dôsledky úrazov.

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.